Винищувач НАТО випустив бойову ракету в бік Росії

Винищувач Eurofighte ВПС Іспанії в небі над Естонією 7 серпня випадково запустив бойову ракету класу “повітря-повітря”, яка, імовірно, могла вдарити по території Росії.

Після інциденту іспанські винищувачі вивели з готовності, заявив міністр оборони Естонії Юрі Луйк, пише Обозреватель з посиланням на Postimees. До з’ясування обставин у небі над Балтією іспанців замінять італійці.

“Найголовніше – забезпечити безпеку і з’ясувати обставини того, що сталося, чим збройні сили зараз активно займаються”, – зазначив Луйк.

За даними командування ВПС, не виключено, що бойова ракета могла з’явитися в естонсько-російській прикордонній зоні або взагалі полетіти за східний кордон.

Командувач ВПС полковник Рійво Валга зазначив, що радіус польоту випущеної біля села Пангод ракети становить 100 кілометрів. Якщо ракета полетіла на схід, теоретично вона могла б потрапити в Печори або на інший бік Чудського озера.

“Росіяни б не повірили, що йдеться про нещасний випадок або випадковість. З цього росіяни зробили б великий скандал”, – наголосив керівник інституту внутрішньої безпеки Академії внутрішніх справ Ерккі Коорт.

Однак реакція Росії на інцидент не була б вкрай гострою, оскільки літак, що випустив ракету, належить Іспанії, яка раніше заявляла про скасування санкцій.

У той же час генерал у відставці Антс Лаанеотс зазначає, що є дуже багато питань щодо інциденту, оскільки, щоб випустити ракету, необхідна ціла комбінація кнопок.

Вам також може бути цікаво:

Залишіть коментар: