Варфоломія закликали не надавати Україні Томос: всі подробиці скандалу

Патріарх Сербської православної церкви (СПЦ) Іриней просить Вселенського Патріарха Варфоломія не надавати Українській православній церкві Томос – документ про повну незалежність, який визначає її як рівну серед 14 інших помісних православних церков світу.

Він написав листа патріарху, в якому застерігає від втручання в українські церковні питання. На його думку, тільки російська церква має канонічне і історичне право на церковну організацію в Україні, пише “Балканський оглядач” у Facebook. Про це повідомляє Обозреватель.

Причиною надсилання цього листа Іриней називає “турботу СПЦ про єдність Православної Церкви” після втручання Вселенського патріархату в Україні з можливим наданням Томосу – автокефалії – місцевій церкві.

Уривки з листа оприлюднило грецьке релігійне агентство Romfea, його поширили й інші ЗМІ.

Іриней стверджує, що “єресь етнофілетизму” є одним з найбільших зол сучасного православ’я.

Надання автокефалії сербський патріарх описує як “дуже ризикований, навіть катастрофічний акт для єдності Святого Православ’я”, а УПЦ КП називає “розкольниками”.

Таке рішення, на думку автора листа, означатиме ще й небратерську позицію щодо російської церкви.

Іриней зрівняв “лідерів розколу в Чорногорії та Україні” і дійшов висновку, що, як і в Македонії, “ситуація у Чорногорії пов’язана з Україною”.

Македонські ЗМІ пишуть, що “сербський Патріарх своїм скандальним листом себе поставив на місце судді Вселенського Патріарха”.На 1-3 вересня у Вселенській Патріархії вже запланований Сінакс – збори всіх єпископів цієї церкви. Напередодні відбудеться чергове засідання Священного Синоду Патріархату.

На думку деяких релігійних аналітиків, там розглядатиметься і “українське питання”, т.зв. питання Томосу – надання автокефалії церкві в Україні.

Відзначимо, в Стамбулі (Туреччина) вже відбулася зустріч глави Російської православної церкви патріарха Кирила з Варфоломієм, вони обговорили зв’язок єдності православної церкви і політики.

Як повідомлялось, 17 квітня президент України Петро Порошенко анонсував створення єдиної української церкви.

Потім ієрархи УПЦ КП і УАПЦ офіційно передали звернення президента до Патріарха Варфоломія, Верховна Рада йогопідтримала.

Раніше предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, що Вселенський Патріарх Варфоломій надасть Томос Українській православній церкві вже у поточному році.

Також архімандрит РПЦ Кирило Говорун заявляв, що Україна може отримати Томос вже 10 вересня.

Вам також може бути цікаво:

Залишіть коментар: