Томос для України: Греція влаштувала РПЦ проблеми через автокефалію УПЦ

Священики Російської православної церкви зіткнулися з проблемою з отриманням шенгенських віз через консульство Греції, що пов’язано з конфліктом між РПЦ і Константинопольським патріархатом через питання надання автокефалії Українській церкві.

Як пише BBC з посиланням на джерела, це відбувається через нову політику уряду Греції повідомляє Обозреватель.

“Тепер священики РПЦ сприймаються як потенційні шпигуни і агенти впливу”, – пояснило джерело.

У той же час в РПЦ і Константинополі виданню повідомили, що проблеми з візами у російських священиків пов’язані з процесом надання Томосу УПЦ.

“Константинопольський патріархат бореться з Російською церквою за вплив у православному світі”, – пояснило джерело в РПЦ.

Ще один співрозмовник видання розповів, що у Московського і Константинопольського патріархатів зараз “гострі відносини через Україну”.

Як повідомлялось, патріарх Кирило зустрінеться з Варфоломієм, щоб обговорити “проблеми” з наданням автокефалії українській церкві. Глава РПЦ неодноразово виступав проти надання Україні автокефалії.

Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що Священний Синод ухвалить рішення про створення в Україні єдиної помісної церкви в кінці серпня або у вересні.

Вам також може бути цікаво:

Залишіть коментар: