Аукціони в системі Прозорро.Продажі проводяться в онлайні в режимі реального часу. Початок торгів назначається автоматично і ніхто не може вплинути на це. Хоч за ходом аукціону і можуть спостерігати усі бажаючі, прийняти участь у торгах можуть лише ті, що виконали певні умови, а саме: завчасно подали заявку на участь, надали необхідні документи та сплатили гарантійний внесок.

До участі в торгах допускають усіх, хто виконав ці умови. Стати учасником можуть українські чи іноземні громадяни, а також підприємства будь-якої форми власності та країни походження. Відкриті торги приваблюють також і іноземні компанії, які бажають придбати майно на чесних та прозорих умовах.

Усі учасники аукціонів змагаються між собою на рівних правах. Тут можуть конкурувати між собою представники крупного бізнесу та невеликі приватні підприємства. Дані про учасників є закритими, тому торги проводяться максимально чесно. Дізнатися пр. те, хто саме переміг у змаганні за право придбати лот, можна буде лише після закінчення аукціону, який може тривати від 30 до 60 хвилин.

Як тільки торги закінчаться, система автоматично от сортує пропозиції учасників та обере ту, що буде відрізнятися найбільшою ціною. На те, щоб зробити ставку, у кожного учасника торгів є 3 хвилини. Також є 5 хвилин на те, щоб ознайомитися з переліком ставок конкурентів. Переможця буде назначено автоматично і ніхто не може вплинути на це. Таким чином забезпечується чесна боротьба між учасниками.

Придбати на електронних торгах в системі Прозорро можна будь-що, навіть арештоване майно, що було конфісковане у боржників на основі рішення суду. Таке майно вважається проблемним, тому часто реалізується по доволі низькій стартовій ціні. Але остаточну вартість цього майна формують самі учасники торгів за допомогою своїх ставок. Багато цікавої інформації про те, як проходять такі торги, знаходиться за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/areshtovane-majno-na-sajti-saleuubcomua/.

Так як в самій системі Прозорро немає того функціоналу, що необхідний для проведення онлайн торгів, цим почали займатися електронні торгівельні майданчики. Самим популярним на даний час є майданчик УУБ – Української універсальної біржі, на яку приходиться близько 18% від усього продажу майна через систему Прозорро. Для участі в будь-якому аукціоні спочатку потрібно зареєструватися на сайті цієї торгівельної біржі або на іншій електронній акредитованій платформі.