У Литві є попит на кваліфікованих працівників з України: зарплата – від тисячі євро

Литва стає дуже і дуже привабливою для українських заробітчан. За даними департаменту міграції Литви, минулоріч трудові візи або дозвіл на проживання на підставі наявності робочого місця отримало вдвічі більше наших громадян, ніж у 2016 році.

Ким працюють українці у Литві та скільки там заробляють? Про це розповідає експерт із працевлаштування Тетяна Пашкіна та президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник повідомляє antikor.com.ua.

— Скільки наших громадян офіційно працює у цій країні Балтії?

В. Воскобойник: — У 2016 році робочі візи або дозвіл на проживання на підставі наявності робочого місця видали 10 тисячам українців, торік — уже 20 тисячам.

Т. Пашкіна: — У Литві справді є попит на робочу силу з України. Найбільш поширені вакансії — водія-міжнародника, а також електрика, електромантажника, бетонувальника, плиточника,арматурника, швачки. Литва потребує переважно представників робітничих спеціальностей.
— Чому українців там більшає?

Т. Пашкіна: — Причин декілька. По-перше, мовний бар’єр у Литві менший, ніж в інших країнах Балтії. Самі литовці визнають, що в них велика частина населення говорить російською, на відміну від Латвії та Естонії. Ще один великий плюс — у Литві зарплата в євро, курс якого стабільний. Литва змушена запрошувати фахівців з інших країн, бо в ній спостерігаються негативні демографічні зсуви. У цій балтійській державі народжуваність менша, ніж смертність. А міграційні настрої дуже поширені, люди виїжджають на проживання та роботу в сусідні країни, зокрема Норвегію, де середня зарплата у три-чотири рази вища, ніж у Литві (3,5 тисячі євро). Кваліфіковані працівники покидають Литву, бо тут найнижча зарплата серед країн Балтії.

— Скільки українські працівники можуть заробити у Литві? І яка процедура працевлаштування у цій європейській країні?

Т. Пашкіна: — Більшість вакансій пропонують агенції. Якщо маєте біометричний паспорт або ж польську робочу візу, то жодних проблем із працевлаштуванням не буде. Особа приїжджає до роботодавця, працює три місяці на випробувальному терміні. Якщо працедавець розуміє, що цей фахівець йому потрібен, то активує процедуру отримання робочої візи. Щодо зарплати, то розмір її залежить від фаху.

Скажімо, водіям-міжнародникам пропонують близько 1900 євро (67 тисяч гривень). Меблювальник може заробити 600 — 800 євро (21 — 28 тисяч гривень), бетонувальник — 1400 євро (майже 50 тисяч гривень) на місяць на руки. Плюс цим фахівцям пропонують безплатне харчування та проживання в комфортних умовах, довезення до місця праці. Зарплата монтера-електрика — до 1000 євро (близько 35 тисяч гривень). Проживання компанія надає безоплатне, але робочий одяг та харчування робітник забезпечує собі сам. Кондитерові, якщо він має відповідну кваліфікацію, у Литві готові платити 700 євро (майже 25 тисяч гривень). Сортувальникам секонд-хенду пропонують всього 400 євро місячної зарплати — це близько 14 тисяч гривень.

Працівникам у розплідник, де потрібно наглядати за собаками декоративних порід, — 300 євро, близько 10 500 гривень. У своїх оголошеннях агенції зауважують, що заробітчани користуються всіма правами, які мають громадяни Литовської Республіки. Якщо є робоча віза, то через рік можна оформити посвідку на тимчасове проживання, через п’ять років — право на постійне місце проживання.

— Чи зростатиме кількість наших заробітчан у Литві?

В. Воскобойник: — Так, адже там впроваджують багато інфраструктурних проектів. Євросоюз виділяє кошти на розвиток доріг, транспортних розв’язок, різноманітних центрів. Литві дуже потрібні кваліфіковані працівник

Можливо, вам буде цікаво:

Залишіть коментар