Справа Рубана: підготовкою військового перевороту займалася Савченко – ЗМІ

Найближчим часом позафракційному нардепу Надії Савченко може бути оголошено підозру про державну зраду інформує “ОБОЗРЄВАТЄЛЬ”

За даними джерел в силових структурах, за Савченко правоохоронці взялися ще восени 2017 року, коли вона обговорювала з декількома високопоставленими офіцерами ГУР Міністерства оборони на чолі з “Кедром” (він же майор 8-го полку спецназу ГУР Павло Балов) можливу зміну ситуації в країні.

Загальна канва обговорення була така, що в Україні потрібно наводити порядок, патріотично налаштовані офіцери незадоволені корумпованою владою, і, за певних обставин, могли б допомогти політикам-патріотам повалити антинародний режим.

“Надію ці солодкі промови так вразили, що вона прямо запитала – чи готовий “Кедр” з товаришами брати участь в цій справі разом з нею, на що панове офіцери нібито висловили свою згоду, правда, новоявлені “декабристи” зі спецназу ГУР чомусь запитали Савченко – чи є у неї можливості привезти зброю з “ДНР” для здійснення цього задуму. Наше джерело не змогло пояснити – чому Надія не задалася логічним питанням – навіщо українським військовим (та ще й з елітного підрозділу) для здійснення перевороту в Києві було потрібно зброю аж з Донецька. Невже не можна було просто взяти в своїй же частині?”, – пише видання.

Також, за даними джерела, Савченко нібито повідомила, що зайнятися цим питанням може раніше заарештований парламентер Володимир Рубан.

Після цього саме вона познайомила Рубана з “Кедром” на зустрічі в столичному готелі “Амбассадор”. Формальним приводом для розмови стало питання обміну полонених. “Кедр” сказав, що у нього в полоні в Луганську знаходиться кілька бійців і він хотів би їх обміняти. З цього і почали обговорення при зустрічі з Рубаном, але потім швидко перейшли до основної теми – підготовки військового перевороту в Києві, для чого, за словами військових, їм кров з носу потрібно трохи зброї саме з “ДНР”.

Рубану ця ідея чомусь теж не здалася божевільної або, як мінімум, підозрілою. І він нібито погодився допомогти з доставкою зброї, пообіцявши, що домовиться про це з ватажком “ДНР” Олександром Захарченко і так званим “міністром доходів і зборів ДНР” Тимофєєвим (“Ташкентом”).

Пізніше відбулося ще кілька зустрічей. І, в ході однієї з них, “Кедр” познайомив Рубана та Савченко з одним високопоставленим військовим, командиром великого підрозділи ЗСУ. На ній командир висловив готовність брати участь у поваленні режиму і відправити свою частину на Київ, але попросив за це 2 мільйони доларів.

Савченко нібито пообіцяла вирішити грошове питання і провела з цього приводу переговори з рядом опозиційних політиків.

“Варто зазначити, що ці, всі попередні і всі наступні, розмови фіксувалися на аудіо і відео. Тобто фільмотека буде викладена багата”, – сказало джерело в силових структурах.

Першу партію зброї з “ДНР” за допомогою “Кедра” (він забезпечив коридор з української сторони на лінії розмежування) вивезли ще в листопаді. Довірена людина Рубана переправила її на територію частини в Хмельницькому, де служив “Кедр”.

Другу ходку намітили на березень за тією ж схемою (“Кедр” забезпечує коридор). І під час переходу Рубана і затримали.

“Дійсно, можна припустити, що Савченко намагалася переманити на свій бік “Кедра” і інших військових, і ті наївно погодилися. Потім СБУ або хтось ще це розкусили, перевербували “Кедра” і, з їх допомогою, організували операцію по затриманню Рубана з перспективою пред’явлення звинувачення Савченко”, – розповіло джерело видання.

Як повідомлялося раніше, позафракційного нардепа Надію Савченко викликали на допит в СБУ у зв’язку із затриманням голови центру звільнення полонених “Офіцерський корпус” Володимира Рубана зі зброєю в зоні АТО.

Раніше Савченко прийшла на суд з обрання запобіжного заходу Рубану. Вона підійшла до клітки з підозрюваним і віддала йому честь . “Я поважаю Рубана. Ніхто не розуміє, як важко звільняти полонених”, – зазначила нардеп.

Також ЗМІ розкрили зв’язку затриманого Рубана з помічником Савченко Олегом Мезенцевим.

Можливо, вам буде цікаво:

One Thought to “Справа Рубана: підготовкою військового перевороту займалася Савченко – ЗМІ”

  1. […] повідомлявлялося раніше, позафракційного нардепа Надію Савченко викликали на допит у СБУ у зв’язку із затриманням голови центру звільнення […]

Залишіть коментар