Служба кличе: як в Україні ухиляються від армії

Зовсім скоро в Україні стартує весняний призов. На які хитрощі йдуть молоді люди, які не бажають служити в армії, читайте в нашому матеріалі.

ФАКТ . 1 квітня 2018 року в Україні стартує весняний призов на строкову службу в ЗСУ. Призовна кампанія триватиме до травня. Як відомо, призовний вік в Україні встановлено на рівні 20-27 років. Пройти службу в армії на добровільній основі вправі молоді люди з 18 років.

ХТО МАЄ ПРАВО НА відстрочку? У Законі України «Про військовий обов’язок і військову службу» прописані випадки, коли призовник має право на відстрочку.

Відстрочку можуть отримати:

– студенти денного відділення;

– чоловіки, що мають більше двох малолітніх дітей або вагітну дружину;

– чоловіки, які є єдиними годувальниками в сім’ї;

– призовники, визнані непридатними за станом здоров’я;

– викладачі, лікарі, поліцейські.

Повне звільнення від служби можуть отримати:

– чоловіки, які досягли віку 27 років;

– призовники, які пройшли військову службу в інших державах до набуття українського громадянства;

– чоловіки, які отримали військові звання після закінчення вузів;

– засуджені;

– призовники, чиї близькі родичі загинули під час проходження військової служби.

Ухильників . Відповідно до Закону України, за ухилення від призову передбачена кримінальна відповідальність. Незважаючи на це, призовники, які не бажають йти в армію, знаходять десятки лазівок, що дозволяють ухилитися від служби. За 2014-2017 роки зареєстровано 4,4 тис. Кримінальних правопорушень, пов’язаних з ухиленням від служби і мобілізації. При цьому пік ухилення від військової служби припав на 2015 рік.

ПОРЯДОК . Найбільш поширений спосіб ухилення від призову – відмова від отримання повістки. Як відомо, повістка має бути вручена особисто одержувачу, який поставить підпис про її отримання. Нагадаємо, що в жовтні минулого року в одному з київських клубів відбувся рейд, в результаті якого було затримано більше 30 ухильників. Багатьом з них були вручені повістки. Правозахисники назвали такий спосіб вручення повісток незаконним.

КОРУПЦІЯ . На етапі проходження медичної комісії до сих пір «працюють» корупційні схеми, що дозволяють купити медичну довідку «про непридатність» або заплатити призовної комісії. Наприклад, влітку 2017 року Миколаєві на хабарі в 1,5 тис. Доларів було затримано голову військово-медичної комісії. За гроші чоловік допомагав громадянам уникати призову на військову службу.

Деякі призовники намагаються симулювати хворобу. Іноді успішно.

ДІТИ І ДРУЖИНИ . Закон дає право на відстрочку від служби для багатодітних батьків, а також чоловіків з вагітною дружиною. Іноді, заради відстрочки від служби в армії, деякі українці готові йти на радикальні заходи – одружитися на багатодітній жінці або в терміновому порядку «завести» дитини.

Також відстрочку може отримати чоловік, у якого дружина має інвалідність. Восени минулого року подібний інцидент стався у Вінницькій області, де 22-річний студент одружився на 80-річній жінці з інвалідністю.

ВТЕЧА . Ще один поширений спосіб ухилення від армії, який використовується українцями, виїзд за кордон. Наприклад, в минулому році суд покарав одним роком умовного ув’язнення призовника з Чернівецької області, який намагався виїхати за кордон після отримання повістки для проходження військової служби.

Можливо, вам буде цікаво:

Залишіть коментар