Родичі жертв МH17 виграли суд проти екс-командира бойовиків «ДНР» Гіркіна

Родичі жертв катастрофи літака MH17 у липні 2014-го виграли суд проти російського бойовика Ігоря Гіркіна (Стрєлкова).

Відповідні документи Окружного суду США по Північному окрузі штату Іллінойс отримала нідерландська телепрограма ZEMBLA, повідомляє “Громадське”.

Родичі 25 жертв катастрофи MH17 звернулися до суду з вимогою компенсації. Провадження відкрили проти Ігоря Гіркіна, який на той момент був командиром бойовиків і так званим «міністром оборони ДНР».

Згідно з рішенням суду, сумарна компенсація родичам жертв трагедії повинна скласти 400 млн доларів.

Водночас повідомляється, що шанс отримати компенсацію «дорівнює нулю», тому що Гіркін не з’явився на засідання суду, за зареєстрованою у  Москві адресою його також не знайшли.

Адвокати родичів жертв катастрофи заявили про намір просити арешту його майна.

«Боїнг-777»  авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс Амстердам — Куала — Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 осіб, всі вони загинули.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій говориться, що літак був збитий ракетою класу «земля – повітря», випущеної із ЗРК «Бук».

Пізніше Bellingcat оприлюднила у доповіді, що до збиття боїнга МН17 причетний генерал-майор РФ Дубинський. Однак він заперечив свою причетність до катастрофи.

Можливо, вам буде цікаво:

Залишіть коментар