Рада встановила вік статевого повноліття

Тепер статеві стосунки з особою, яка не досягла 16-річного віку, здійснені повнолітньою особою, будуть каратися обмеженням волі на термін до 5 років.

Верховна Рада прийняла закон, який встановлює мінімальний вік статевого повноліття на рівні 16 років. За відповідний законопроект проголосував 241 народний депутат, передають korrespondent.net з посиланням на Українські Новини.

Як зазначається, відповідну зміну внесено до Кримінального кодексу.

Раніше кримінальна відповідальність передбачалася за статеві стосунки з особою, яка не досягла статевої зрілості.

При цьому конкретний вік не вказувався.

Тепер же природні або неприродні статеві стосунки з особою, яка не досягла 16-річного віку, вчинені повнолітньою особою, будуть каратися обмеженням волі на термін до 5 років або позбавленням волі на той самий термін.

Ті ж дії, вчинені близькими родичами або членами сім’ї, караються позбавленням волі на термін від 5 до 8 років.

Закон передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 10 років для осіб, які створюють місця розпусти із залученням малолітньої особи.

Крім того, Рада прийняла за основу законопроект №6070 (230 голосів “за”), який скасовує необхідність проведення експертизи для встановлення статевої зрілості потерпілої від зґвалтування.

Проведення експертизи втрачає свою актуальність у зв’язку з тим, що Рада встановила чіткий мінімальний вік статевого повноліття.

Нагадаємо, перед цим в залі парламенту виникла сварка між депутатами Народного фронту Юрієм Березою та Опозиційного блоку Олександром Вілкулом через мову.

Можливо, вам буде цікаво:

Залишіть коментар